Cumartesi, Temmuz 17, 2021
Ana Sayfa HABERLER ABD Donanması TH-73A Eğitim Helikopteri İçin İmza Attı

ABD Donanması TH-73A Eğitim Helikopteri İçin İmza Attı

ABD Donanması (USN), daha önce sipariş edilen 32 eğitim helikopterine ek olarak, 36 adet TH-73A eğitim helikopteri daha teslim etmesi için AgustaWestland Philadelphia Corporation ile sözleşme yaptı.

12 Kasım’da açıklanan 171,04 milyon ABD Doları tutarında yapılan sözleşme, USN’nin Gelişmiş Helikopter Eğitim Sistemi (AHTS) programı kapsamında ikinci bir helikopter partisinin üretimini ve teslimatını kapsamaktadır. Çalışmaların Aralık 2022’ye kadar süreceği bekleniyor.

Yapılan yeni sözleşme, Leonardo Helicopters’ın ABD merkezinin, USN, ABD Deniz Piyadeleri’ni (USMC) eğitmek için AW119’dan türetilen TH-73A helikopterlerinin ilk partisi için Ocak ayında 176,5 milyon ABD Doları almasından yaklaşık 11 ay sonra gerçekleşti. Bu sözleşme, rakip olarak teklif veren Airbus Helicopters tarafından protesto edildi, ancak Mayıs ayında ABD Hükümeti Sorumluluk Bürosu, AgustaWestland Philadelphia Corporation’ı Pennsylvania fabrikasındaki çalışmaya devam etmesi için onaylayarak Airbus tarafından yapılan protesto bildirisini reddetti.

DİĞER HABERLER