Cumartesi, Ekim 24, 2020
Ana Sayfa HABERLER Avustralya, Airbus ile Anlaştı

Avustralya, Airbus ile Anlaştı

Airbus, Avustralya ve Asya-Pasifik Bölgesi için bağımsız askeri uydu iletişim yeteneği sağlama teklifiyle Avustralya’daki egemen endüstriyel uzay ve savunma kapasitesini önemli ölçüde artırmayı hedefliyor. 

Uzaya erişim, Avustralya’nın güvenliği için kritik öneme sahiptir ve Hükümet, spektrum genelinde uzay yeteneklerine yaptığı yatırımı artırmaktadır. Buna yanıt olarak Airbus, Avustralya uzmanlığını ve yeteneklerini çözümlerinde ön plana çıkarmak, KOBİ’ler için iş paylaşımı ve ihracat fırsatları geliştirmek, iş yaratma, teknoloji transferi ve inovasyon için Maier Takımını kurdu. 

Airbus Ülke Başkanı Andrew Mathewson, Avustralya ve Yeni Zelanda “Avustralya şirketlerinin ve akademinin işimize getirebileceği uzmanlık ve yetenekleri ve ne kadar önemli sinerjilerin elde edilebileceğini her zaman kabul ettik. Commonwealth of Australia’ya olan uzun süredir devam eden taahhüdümüzü güçlendiren yeni Takım Maier, Avustralya Savunma Kuvvetlerinin Hint-Pasifik bölgesinde Shape, Deter ve Response gibi stratejik hedeflerine ulaşmasını sağlamak için ortaklar getiriyor. “

Airbus, son üç yılda Avustralya havacılık endüstrisine sivil ve askeri sabit kanatlı ve döner kanatlı uçaklar için 950 milyon A $ ‘dan fazla faaliyet enjekte etti ve Avustralya için 1.7 milyar A $’ dan fazla ekonomik fayda sağladı. Şimdi alanla bunun üzerine inşa etmeye çalışıyoruz. “

“Airbus, Torres Boğazı’nın Doğu Adaları’ndaki Meriam halkına, JP9102 Endüstri Ekibimizin isimlendirilmesinde kendi dillerini kullanma izni için teşekkür ediyor ve geçmişte ve günümüzde Büyüklerine saygı gösteriyor.”

Team Maier’in bir parçası olarak Airbus, temel teknolojiler, uzmanlık becerileri ve üretim yeteneklerini detaylandıran https://gateway.icn.org.au/project/4552/airbus-space adresindeki tedarikçi veritabanı ICN Gateway çağrısını başlattı. Programının bir parçası olarak Avustralya’dan kaynak arıyor.

Takım Maier, uzay, teknoloji ve akademi genelinde yerleşik ortaklar getirerek, Commonwealth için daha fazla yenilikçi çözümler ve niş yetenekler sağlayacak.

Airbus, İngiltere Savunma Bakanlığı adına 15 yıldan fazla bir süredir dünya çapında 24/7 hizmet veren, Birleşik Krallık Skynet askeri uydu iletişim sisteminin sahibi ve işletmecisidir. Skynet programı aracılığıyla Airbus, Avustralya, ABD ve diğer NATO Müttefikleri de dahil olmak üzere dünya çapındaki müşterilere ihracat yapmak için bir dizi uzay tabanlı hizmet sunmaktadır.    

2016 yılında Airbus, Skynet güvenli askeri uydu iletişimini sağlamak için Adelaide’de yepyeni bir amaca yönelik inşa edilmiş uydu yer istasyonuna yatırım yaptı. Avustralya’daki bu önemli yer istasyonu, hem sabit hem de mobil uydu hizmetlerinde küresel kapsama alanı sağlayarak Fransa, Almanya, Norveç, Birleşik Krallık ve ABD’deki mevcut teleport zincirini genişletti. Bu dünya çapındaki ışınlanma ağı, en yüksek hizmet düzeyinde güvenilir uçtan uca bağlantı için uydu takımyıldızı ve karasal ağlar arasında bağlantı sağlayarak bağlantı hizmetleri için küresel kapsama sağlar.

Airbus, Avustralya’da ülkenin savunma, helikopter ve ticari uçak segmentlerinde elli yılı aşkın bir süredir varlığını sürdürmektedir. Şirket, ARH Tiger ve MRH90 projelerine doğrudan 100 milyon A $ ‘dan fazla yatırım yaptı. Sivil ve askeri sabit kanatlı ve döner kanatlı uçaklar için 21 tesiste çalışan 1.500’den fazla çalışandan oluşan güçlü bir yerel ekiple Airbus, Avustralya’nın Savunma endüstrisi yetenekleri için gerçek sonuçlar sağlayacak, yerel işler ve teknoloji yaratacak uzun vadeli işbirliğine dayalı ilişkilere kendini adamıştır. beceri kazanıyor.

AirbusPRESS – “Airbus Forms Team Maier To Increase Australia’s Sovereign Industrial Capability” Basın Bülteni

- Advertisement -

DİĞER HABERLER

Azerbaycan ‘İti Kovan’ Seri Üretimine Geçti

Azerbaycan yeni tip insansız hava araçlarının (İHA) seri üretimine başladı.Azerbaycan Savunma Sanayi...

Öğrenciler Okul Bahçesindeki Uçakta Eğitim Alacak

Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesindeki "Boeing 737-400 Classic" tipi eski yolcu uçağına simülatör eklendi.

ABD’li analistler ; “Avrupa Ülkeleri Hava Savaş Filolarını F-35 ile Desteklemeli”

ABD Avrupa Komutanlığı tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre , KOLOGNE, Almanya - Beşinci nesil F-35 savaş jetine sahip olmayan Avrupa NATO ülkeleri , filolarını gelecekteki...

Ayjet Düşen Uçakla İlgili Açıklama Yaptı

Hezarfen Havaalanı'ndan kalkış yaptıktan sonra Büyükçekmece'de bir araziye düşen eğitim uçağıyla ilgili Ayjet Uçuş Okulu tarafından açıklama yapıldı.Ayjet...