Cumartesi, Ekim 24, 2020
Ana Sayfa HABERLER EASA Yöneticisi : Boeing 737 MAX uçmak için güvenlidir

EASA Yöneticisi : Boeing 737 MAX uçmak için güvenlidir

Boeing 737 Max ile ilgili EASA yöneticisi uçağa bakışını paylaştı. Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) icra direktörü Patrick Ky, 737 MAX’ın sertifikalandırılabilecek kadar güvenli olduğunu açıkladı.

Ky, Bloomberg ile yaptığı röportajda “Analizimiz bunun güvenli olduğunu ve ulaşılan güvenlik seviyesinin bizim için yeterince yüksek olduğunu gösteriyor” dedi. Ona göre EASA, Boeing ile uçağın “daha da yüksek güvenlik seviyelerine” ulaşmasını sağlayacak üçüncü bir sensör eklemeyi tartıştı.

Ancak, henüz gökyüzüne dönüp ticari uçuşlar düzenleyeceği onaylanmadı.

Patrick Ky, Eylül 2020’de şahsen Boeing 737 MAX ile uçan ve “gördüklerini beğendiğini” belirten Federal Havacılık İdaresi (FAA) yöneticisi Stephen Dickson’a katıldı.

Kaynak : Patrick KY – BLOOMBERG Boeing Max Declared Safe to Fly by Europe’s Aviation Regulator

- Advertisement -

DİĞER HABERLER

Azerbaycan ‘İti Kovan’ Seri Üretimine Geçti

Azerbaycan yeni tip insansız hava araçlarının (İHA) seri üretimine başladı.Azerbaycan Savunma Sanayi...

Öğrenciler Okul Bahçesindeki Uçakta Eğitim Alacak

Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesindeki "Boeing 737-400 Classic" tipi eski yolcu uçağına simülatör eklendi.

ABD’li analistler ; “Avrupa Ülkeleri Hava Savaş Filolarını F-35 ile Desteklemeli”

ABD Avrupa Komutanlığı tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre , KOLOGNE, Almanya - Beşinci nesil F-35 savaş jetine sahip olmayan Avrupa NATO ülkeleri , filolarını gelecekteki...

Ayjet Düşen Uçakla İlgili Açıklama Yaptı

Hezarfen Havaalanı'ndan kalkış yaptıktan sonra Büyükçekmece'de bir araziye düşen eğitim uçağıyla ilgili Ayjet Uçuş Okulu tarafından açıklama yapıldı.Ayjet...