Çarşamba, Aralık 1, 2021
Ana Sayfa HABERLER ICAO, Körfez Hava Sahası Kısıtlamalarının Çözülmesini Memnuniyetle Karşılıyor

ICAO, Körfez Hava Sahası Kısıtlamalarının Çözülmesini Memnuniyetle Karşılıyor

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) bu hafta Körfez hava sahası kısıtlamalarının hafifletilmesine ilişkin duyuruyu memnuniyetle karşıladığını bildirdi.

Konsey Başkanı Salvatore Sciacchitano, “Eski Körfez hava sahası kısıtlamalarına yönelik bu karar, uluslarası hava bağlantısının önemli sosyo-ekonomik faydalarının ilgili tüm ülkeler arasında daha iyi optimize edilebilmesini sağlamaya yardımcı olacaktır” dedi.

“ICAO’nun rolü, küresel olarak daha fazla açık gökyüzü sağlamak ve havacılık emniyeti, güvenliği ve sürdürülebilirlik seviyelerini sürekli iyileştirmek için egemen Devletler ile birlikte ve bunlar arasında çalışmaktır.”

ICAO Genel Sekreteri Dr. Fang Liu, Körfez’deki yeni gelişmeleri de memnuniyetle karşıladı ve ICAO Sekreterliğinin Kahire’deki Bölge Ofisi aracılığıyla, Katar’a giren ve çıkan uluslararası uçuşların güvenliğini ve düzenliliğini sağlamak için hızla acil durum rotaları oluşturduğunu hatırlattı. önce kısıtlamalar getirildi.

“İstendiğinde bu önemli rolü yerine getirmekten ve kısıtlamalar yürürlükteyken etkilenen bölgelerdeki uluslararası hava taşımacılığının mümkün olduğunca güvenli ve verimli kalmasını sağlamaya yardımcı olmaktan dolayı minnettarız” dedi.

DİĞER HABERLER