Cumartesi, Ekim 24, 2020
Ana Sayfa HABERLER SAS sürdürülebilir Yakıtlı İlk A321LR'ını Teslim Aldı

SAS sürdürülebilir Yakıtlı İlk A321LR’ını Teslim Aldı

Airbus Hamburg’dan Kopenhag’daki ana üssüne teslimat uçuşu yüzde 10 sürdürülebilir jet yakıtı karışımı kullanıyor. Girişim, SAS’ın karbon ayak izini azaltma taahhüdünün ve Airbus’ın havacılık sektörünün iddialı karbonsuzlaştırma hedeflerine katkıda bulunma hedefinin bir parçasıdır. Airbus, müşterilerine sürdürülebilir yakıtla yeni jet uçakları alma seçeneği sunan ilk uçak üreticisidir. Bu tür teslimat uçuşları 2016’dan beri mevcuttur.

SAS’ın A321’i, 157 koltuklu (22 “SAS Business” sınıfı, 12 “SAS Plus” sınıfı ve 123 “SAS Go” sınıfı koltuklu modern ve oldukça konforlu üç sınıflı bir kabin düzenine sahiptir. Havayolu, İskandinav ülkelerinden gelen uçakları transatlantik rotalarda konuşlandırmayı planlıyor.

A320neo Ailesinin bir üyesi olan A321LR, önceki nesil rakip uçaklara kıyasla yüzde 30 yakıt tasarrufu ve gürültü ayak izinde yaklaşık yüzde 50 azalma sağlıyor. 4.000 nm’ye (7.400 km) varan bir menzile sahip A321LR, tek koridorlu uçak kabininde gerçek transatlantik yetenek ve birinci sınıf geniş gövde konforu sunan rakipsiz uzun menzilli rota açıcıdır.

Havayolu, 63 A320 Ailesi, 9 A330 Ailesi uçak ve dört yeni nesil A350 XWB’den oluşan 76 uçaktan oluşan bir Airbus filosunu işletmektedir.

Eylül 2020’nin sonunda A320neo Ailesi, dünya çapında 110’dan fazla müşteriden 7.450 firma siparişi almıştı.

A321LR hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya  tıklayın

Basın Bülteni : AirbusPRESS – SAS takes delivery of its first A321LR using sustainable jet fuel

- Advertisement -

DİĞER HABERLER

Azerbaycan ‘İti Kovan’ Seri Üretimine Geçti

Azerbaycan yeni tip insansız hava araçlarının (İHA) seri üretimine başladı.Azerbaycan Savunma Sanayi...

Öğrenciler Okul Bahçesindeki Uçakta Eğitim Alacak

Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesindeki "Boeing 737-400 Classic" tipi eski yolcu uçağına simülatör eklendi.

ABD’li analistler ; “Avrupa Ülkeleri Hava Savaş Filolarını F-35 ile Desteklemeli”

ABD Avrupa Komutanlığı tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre , KOLOGNE, Almanya - Beşinci nesil F-35 savaş jetine sahip olmayan Avrupa NATO ülkeleri , filolarını gelecekteki...

Ayjet Düşen Uçakla İlgili Açıklama Yaptı

Hezarfen Havaalanı'ndan kalkış yaptıktan sonra Büyükçekmece'de bir araziye düşen eğitim uçağıyla ilgili Ayjet Uçuş Okulu tarafından açıklama yapıldı.Ayjet...